SYSTEM EDUKACJI W MRA

Do Akademii Refleksologii MRA trafiają zarówno osoby początkujące, które nigdy nie miały styczności z refleksologią, jak i zawodowi refleksolodzy, pragnący poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, ponieważ nasz program kształcenia oferuje najszersze i najbardziej skuteczne metody w zakresie refleksologii i innych terapii, oferujących pomoc w przywracaniu harmonii w organizmie. Wszyscy kursanci są mile widziani, a ich obecność sprawia nam wielką radość.

System edukacji w MRA jest wielopoziomowy i dopasowany do potrzeb naszych kursantów, którzy oprócz wiedzy, pragną otrzymać dyplom, dzięki któremu będą mogli wykonywać zawód refleksologa.
Akademia Nowoczesnej Refleksologii kładzie nacisk na wiedzę i na jej podstawie rozwija umiejętności konieczne do wykonywania tego zawodu. Zajęcia odbywają się zarówno online, jak i stacjonarnie, dzięki czemu wiedza teoretyczna jest ćwiczona i sprawdzana w praktyce. To najlepszy i sprawdzony system, dający możliwości wielokierunkowego rozwoju.

Osoby początkujące powinny zacząć od poziomu białego, który zapoznaje uczących się z podstawami anatomii oraz fizjologii ciała człowieka, z budową stopy i jej refleksologiczną mapą. Nauka trwa kilka tygodni i kończy się egzaminem, po którym absolwenci otrzymują certyfikat online, uprawniający do kontynuacji nauki na kolejnych poziomach, w tym do odbycia warsztatów klasycznych.

Kolejnym poziomem jest pomarańczowy, na którym wykładane są podstawy holistycznej medycyny naturalnej, refleksologii i podejścia do ciała człowieka, aby mógł być zdrowy. Nauka na tym poziomie również trwa kilka tygodni i kończy się egzaminem. Kursanci muszą oprócz tego wykonać określoną ilość sesji refleksologicznych i udokumentować ich przeprowadzenie. Po złożeniu dokumentacji i zdaniu egzaminu, absolwenci dostają dyplom online. Po kursie pomarańczowym można przystąpić do dowolnych warsztatów, dzięki którym można zdobyć zawodowy dyplom MRA, który jest certyfikowany przez Akademię.

Osoby pragnące poznać receptory meridianowe na obszarze całego ciała, jak również pogłębić tajniki medycyny niekonwencjonalnej wraz z autorskimi metodami wspomagania organizmu do samouzdrawiania, mogą wybrać poziom niebieski. Nauka trwa sześć miesięcy i po jej ukończeniu absolwenci otrzymują dyplom zawodowy ze zdjęciem, certyfikowany przez Akademię. Kandydaci na poziom niebieski muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną online.

Od roku 2023, wprowadzony zostaje poziom specjalistyczny – zielony. Będą to szkolenia z zakresu refleksologii i autorskich metod dotykowych, dotyczących pracy na innych, niż stopy obszarach (np. refleksologia twarzy, uzdrawianie dotykiem, aurikuloterapia, uzdrawianie dźwiękiem, kolorami itd.). Szkolenia zielone będą prowadzone zarówno online, jak i stacjonarnie.

Warsztaty stacjonarne w MRA, są naprawdę niezwykłe (zajrzyj do zakładki BLOG). Skończyło je kilkaset osób, które w chwili obecnej wykonują zawód refleksologa, a duża część ściśle współdziała z MRA. Wszyscy tutaj tworzą rodzinę, grupy wsparcia i wspomagają się zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych. A jeśli chodzi o początek przygody, to najczęściej zaczyna się na warsztatach klasycznych.

Warsztaty klasyczne przeznaczone są dla osób, które zaczynają swoją przygodę z refleksologią, lub chcą nauczyć się nowych, skutecznych metod, opartych na nowoczesnej wiedzy i doświadczeniu ludzi badających wpływ pracy na refleksach, na zdrowie człowieka. Na warsztaty może zapisać się każdy, choć zaleca się, aby przed warsztatami ukończyć poziom biały, lub inną szkołę refleksologiczną, dającą podstawy wiedzy z zakresu anatomii stopy i ciała człowieka.

Następny poziom, to warsztaty zaawansowane, lub złożone. Po ukończeniu klasycznych, lub poziomu pomarańczowego, albo po zdobyciu dyplomu zawodowego innej szkoły refleksologicznej, można zdobyć dodatkową wiedzę na wyższym poziomie. Warsztaty zaawansowane MRA obejmują zakresem refleksologię stóp, w tym używanie podczerwieni, wibracji, dźwięków, kompresów i pracy z energią. Warsztaty złożone uczą zaś pracy na refleksach stóp, dłoni, ramion i twarzy. To jedne z najciekawszych szkoleń w Europie.

Aby uzyskać DYPLOM ZAWODOWY należy zdobyć wiedzę w zakresie refleksologii poszczególnych części ciała. Kursanci mogą wybrać wszystkie, lub w zależności od wybranych wcześniej kursów, minimalną, wymaganą liczbę, spośród: dłoni, ramion, twarzy, głowy, ucha lub pleców. Następnie należy zdać egzamin* i ubiegać się o wydanie dyplomu zawodowego MRA.

* Aby przystąpić do egzaminu, należy poinformować pisemnie o tym zamiarze kierownictwo Akademii MRA, wysyłając e-mail na adres: modern.reflexology.academy@gmail.com. Do e-maila należy dołączyć kopie zdobytych dyplomów lub podać ich numery. Data egzaminu zostanie ustalona w terminie 30 dni, od daty otrzymania e-maila. Egzamin składa się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. Egzamin praktyczny jest nagrywany i obserwowany przez trzech recenzentów. Ogólna ocena egzaminu nie może być niższa niż 85%, a indywidualna ocena recenzenta nie może być niższa niż 80%. Po pomyślnie zdanym egzaminie praktycznym, kandydat przystępuje do egzaminu teoretycznego, który składa się ze stu pytań. Za każde pytanie uzyskuje się 1 punkt. Wynik egzaminu nie może być niższy niż 80%. Na dyplomie będzie znajdowała się informacja o wyniku. Egzamin jest płatny i kosztuje 400 złotych.

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *