Warsztaty refleksologiczne dla seniorów

Pierwszego czerwca, w klubie seniora w Hyżnem, odbyło się charytatywne, refleksologiczne szkolenie dla seniorów, które przeprowadziła nauczycielka MRA – Justyna Miśków. Program jednodniowego kursu obejmował wykład na temat historii i rozwoju refleksologii, oraz metod uciskania własnych stóp, w celu jak najszybszego doprowadzenia do wewnętrznej równowagi.
Metody przekazywane na kursie, opracowane były na podstawie wykładów Fredericka Rossakovsky’ego-Lloyda, który stworzył specjalną gałąź refleksologii, specjalnie przeznaczoną dla osób starszych. Zalicza się do nich: automasaż, przekazywanie energii, głębokie rozluźnienie stopy, podniesienie witalności oraz uciskanie receptorów przeciwbólowych i odpowiadających za odprężenie.

Po wykładzie, seniorzy uczestniczyli w warsztatach i zajęciach grupowych, przy czym świetnie się bawili. Już podczas kursu, po pierwszych sesjach, czuli odprężenie, entuzjastycznie dzieląc się swoimi pierwszymi doświadczeniami z innymi uczestnikami. Refleksologia jest bowiem zbawienna dla osób starszych, będąc nieinwazyjnym remedium na wiele bolączek podeszłego wieku. Dzięki właściwie przeprowadzonej sesji, powrót do wewnętrznej równowagi następuje szybko, a klienci odczuwają przypływ sił witalnych i znaczną poprawę samopoczucia.

Kurs spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Osoby uczestniczące w szkoleniu mówiły, że czują znaczną ulgę i że ćwiczenia były możliwe do samodzielnego wykonania. Dzięki tym prostym metodom, jakość życia osób starszych ma szansę na znaczną poprawę.
Modern Reflexology Academy dokłada wszelkich starań, aby nowoczesna refleksologia była promowana i aby przynosiła jak największy pożytek. W tym celu, w przyszłości, polscy nauczyciele MRA będą organizować więcej bezpłatnych szkoleń dla osób, które potrzebują pomocy. Organizacje zainteresowane współpracą, proszone są o kontakt z zarządem Akademii, poprzez naszą stronę internetową.

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.