Ekstrakt z liści oliwnych

W tym temacie rozmawiamy o suplementach: witaminach, ziołach i innych, które pomagają utrzymać zdrowie i kondycję.

Moderatorzy: Justyna Miśków, Katarzyna Jarząb

Awatar użytkownika
Frederick
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 23, 2022 4:39 pm

Ekstrakt z liści oliwnych

Post autor: Frederick »

Ekstrakt z liści oliwnych jest bardzo korzystny dla zdrowia, ponieważ zawierają większą ilość i różnorodność polifenoli niż oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia extra. Najbardziej przebadanym fitozwiązkiem o właściwościach przeciwutleniających zawartym w drzewie oliwnym jest oleuropeina, która występuje wyłącznie w oliwkach. Oleuropeina występuje najczęściej w liściach drzewa oliwnego i wykazuje działanie przeciwzapalne poprzez hamowanie cytokin prozapalnych.

Wykazano, że oleuropeina zmniejsza poziom interleukiny-1 beta i tlenku azotu w odpowiedzi zapalnej. Dowody sugerują, że ten związek ma działanie przeciwmiażdżycowe i obniża poziom lipidów. Naukowcy uważają, że w ten sposób zmniejsza ryzyko miażdżycy i hamuje czynniki zapalne. Dodatkowo wykazuje działanie antymykoplazmatyczne na szczepy oporne na antybiotyki. Wykazano, że ma działanie przeciwwirusowe przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i HIV.

Niektóre dane wskazują, że oleuropeina wywiera potencjalny efekt neuroprotekcyjny, szczególnie w badaniach na zwierzętach z udziałem starszych szczurów. Zaobserwowano, że podawanie oleuropeiny chroni przed utratą neuronów. Może to być bardzo pomocne przy wspomaganiu chorób takich jak SM lub Parkinson. Dowody wskazują również, że przeciwwirusowe składniki zawarte w wyciągu z liści oliwnych mogą skrócić infekcję górnych dróg oddechowych.

W końcu, dowody naukowe potwierdziły przeciwnowotworowe działanie wyciągu z liści oliwnych.

Zapraszam do dyskusji oraz polecania sprawdzonych, pełnowartościowych preparatów z liści oliwnych. Spotkaliśce się z nimi?
Im mniej naśladujemy innych, tym bardziej jesteśmy doskonali.
Alicja
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 19, 2022 11:25 pm

Re: Ekstrakt z liści oliwnych

Post autor: Alicja »

Tak, przyjmowałam na poprawę odporności Extract Leaf Olive firmy Swanson. Potwierdzam, działa.
ODPOWIEDZ