Parosmia- zaburzenie węchu i smaku plus ciąża

Na tym forum rozmawiamy o prawdziwych przypadkach. Nie wolno podawać danych klientów ani detali, dzięki którym mogą być zidentyfikowani.

Moderatorzy: Justyna Miśków, Katarzyna Jarząb

Katarzyna Jarząb
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 23, 2022 5:33 pm

Parosmia- zaburzenie węchu i smaku plus ciąża

Post autor: Katarzyna Jarząb »

Witajcie Kochani. Dziś historia budująca nadzieję i wiarę w refleksologię.

Od 3 miesięcy pracuję z Panią, która cierpi na parosmię, która pojawiła 5 miesięcy po przechorowaniu znanego na całym świecie celebryty. Pani miała ogromne zaburzenia węchu i smaku do tego stopnia, że śmierdziała jej nawet własna skóra. Po roku bezefektywnego leczenia witaminami i suplementami, zaszła w ciążę. Dolegliwości nasiliły się jeszcze bardziej. W domu nie mogła trzymać żadnego jedzenia, nie była w stanie gotować, mąż stołował się na mieście, w święta nie mogła usiedzieć przy stole z rodziną i długo możnaby jeszcze opowiadać ja ciężko było jej funkcjonować. Nic nie miało smaku, ani zapachu który znała z przed choroby.

Pani zaczęła chodzić do mnie na zabiegi. Spotykałyśmy się raz w tygodniu. Dodatkowo Pani dyfuzowała olejki z mięty pieprzowej i bazyli i sumiennie, codziennie wykonywała ćwiczenia, które pokazał Fryderyk Rossakowski Lloyd w swoim filmiku o przywróceniu węchu. Po 6 zabiegach poinformowała mnie z radością, że pierwszy raz od półtorej roku zjadła mięso i jej smakowało. Oczywiście spotykamy się dalej i efekty są coraz większe. Zaczynają wracać znane zapachy i smaki. Ostatnie święta spędziła przy stole z rodziną. Mąż zaczął znowu jeść w domu. Pani czuję się świetnie, a maleństwo w brzuszku rośnie z każdym dniem. 💜

Filmik jak przywrócić węch:
https://youtu.be/Z3j3fKm2jcU

Plan zabiegu:
Uciskanie punktów na twarzy: B2 (Cuan Zhu) Ll20 (Ying Xiang) i St3 (Ji Liao) każdy 3 razy po 20 s
Uciskanie punktu na dłoniach Li4 Hegu 1 raz 2 minuty
Uciskanie punktów na stopach Xing Jan i Taichong przez 30s
Zabieg na stopach:
💚 Rozluźnienie długie
💙 Dwunastnica jelita,
💚 Wątroba ⬆️ oraz ➡️⬅️ w połączeniu z pracą na nerwie błędnym i T5
💙 Rozluźnienie przepony + praca na T4 do T8
💚Przełyk ⬇️
💙 Żołądek ⬇️ +T6
💚Trzustka ⬆️ + T7
💙 Mięśnie boczne ⬇️
💚Paluch mózgowie nerwy czaszkowe, nos w połączeniu z pracą na nerwie błędnym
💙 Cały nerw błędny i splot słoneczny
💚 Energetyczny (wyrównanie czakr)

Uwagi: Zabiegi wykonywane bardzo dokładnie ale delikatnie. W trakcie zabiegu dyfuzowane olejki z mięty pieprzowej i bazyli.
Zalecenia:
Codzienne uciskanie punktów z planu, ćwiczenia węchowe i smakowe (przypominanie sobie zapachu i smaku z jednoczesnym wąchaniem i próbowaniem danego produktu), dyfuzowanie olejków z bazylii i mięty pieprzowej, higiena nosa i ust, refleksologia raz w tygodniu.
ODPOWIEDZ