Specjalistyczne Warsztaty Refleksologiczne

Modern Reflexology Academy oprócz szkoleń wstępnych, prowadzi specjalistyczne kursy dla refleksologów z doświadczeniem w tym zawodzie. Są to szkolenia rozszerzone, obejmujące zakresem między innymi refleksologię: energetyczną, paliatywną oraz wspomagającą zdrowie psychiczne. Wszystkie szkolenia prowadzone są przy wsparciu mentorskim Fryderyka Rossakowskiego, na podstawie jego autorskich map, które opracował i opublikował w książce „Refleksologiczna mapa drogowa stóp, dla ruchu gąsienicowego”.1

Warsztaty dla początkujących obejmują zakresem: anatomię i fizjologię stóp, mapę refleksologiczną stóp, zasady i kierunki chodzenia po refleksach, zgodną z nurtem krwi, limfy i energii, właściwe ułożenie wszystkich układów ciała na stopach oraz metody pobudzania lub łagodzenia ich funkcji oraz pracę z energią, wspomagającą przywrócenie równowagi w organizmie.
Warsztaty dla średnio zaawansowanych pomagają szerzej zrozumieć, na czym polegają zaburzenia energetyczne w ciele człowieka i jak podejść holistycznie do zdrowia jednostki. Program warsztatów przedstawia autorskie metody, opracowane przez Rossakowskiego, na które składają się między innymi: pobudzanie refleksów głębokich ultradźwiękami i podczerwienią, okłady i kąpiele stóp, masaż wibracyjny refleksów organów układu limfatycznego (który szybko i skutecznie może wspomagać naturalną zdolność organizmu do przywracania równowagi) oraz pobudzanie refleksów lustrzanych.

Zaawansowane warsztaty, to kolejny program autorski Fredericka Rossakowskiego, obejmujący zintegrowaną pracę na receptorach znajdujących się na szczególnych „liniach” na ludzkim ciele, zwanych meridianami. Zakres szkolenia jest niezwykle szeroki i oprócz klasycznej anatomii i fizjologi ciała człowieka, naucza o budowie ciał energetycznych i duchowych. Podczas kursu prowadzone są różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe i medytacje.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!