Struktura kursów online

Kurs biały*, to siedem spotkań online, na których uczestnicy poznają podstawową wiedzę na temat refleksologii, anatomii, fizjologii, mapy stóp i technik masażu refleksologicznego. Pomiędzy spotkaniami, przesyłane będą linki do szkoleń, z nagranymi wcześniej wykładami, tematycznie dopasowanymi do warsztatów na zoomach. Po ukończeniu szkolenia, kursanci będą w stanie przeprowadzić profesjonalną sesję refleksologiczną.

Kurs pomarańczowy* to również siedem spotkań online, ale znacznie więcej filmów. Kursanci poznają dogłębnie ciało człowieka i wszystkie układy, które się na nie składają. Na tym poziomie kursanci rozwiązują znacznie więcej testów, pozwalających im utrwalić wiedzę. Po skończeniu tego kursu, absolwenci będą w stanie wykonać pełną i dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta sesję refleksologiczną.

Kurs niebieski* – jest przeznaczony dla osób, które pragną pogłębić wiedzę z zakresu zarówno refleksologii jak i akupresury oraz innych metod pomagających przywrócić balans w organizmie. Jest to szkolenie obejmujące bardzo szeroki zakres wiedzy, w sferze medycyny niekonwencjonalnej i innych metod, które od tysiącleci stosowane były w różnych rejonach świata po to, aby pomóc ciału i duszy pozbyć się zbędnego balastu.

* Wszystkie kursy prowadzone są z należytą starannością i miłością do drugiego człowieka. Wiedza przekazywana na kursach jest autorską wersją i interpretacją starożytnej mądrości, dzięki której człowiek może pomóc samemu sobie żyć lepiej. Wszystkie materiały w jakiejkolwiek formie objęte są prawami autorskimi i nikt, bez pisemnej zgody dyrektora MRA, nie może ich: nagrywać, powielać lub udostępniać osobom trzecim. Kursanci mają dostęp do materiałów podczas trwania kursu. Zdobytą na kursach wiedzę mogą wykorzystywać prywatnie i zawodowo w celu przeprowadzenia sesji refleksologicznych lub pokrewnych, jednak przekazywanie wiedzy osobom trzecim, zwłaszcza chronionych prawem metod autorskich Fredericka Rossakowskiego jest prawnie zabronione. Aby nauczać tych metod, niezbędna jest zgoda dyrektora MRA.

Wiedza przekazywana na kursach jest klasyfikowana jako pseudonauka i aby ją zagłębiać nie jest wymagany ściśle określony kierunek wykształcenia. Po ukończeniu kursu, można wykonywać zawód refleksologa, jednak certyfikat (żadnej szkoły) nie jest niezbędny do wykonywania tego zawodu. Również zawód akupunkturzysty lub akupresurzysty nie jest zawodem regulowanym co oznacza, że można je wykonywać na podstawie ustawy o swobodzie wykonywania działalności gospodarczej. Z Ustawy wynika, że dozwolone jest wszystko, jeśli ustawa nie wymaga innych uprawnień czy kompetencji. Wyjaśnia to rozporządzenie Ministra Pracy z 7 sierpnia 2014, które umieszcza wyżej wymienione zawody w sekcji 32 – średni personel do spraw zdrowia.

Szkolenia z zakresu powyższych zawodów mogą być prowadzone przez wszelkiego rodzaju firmy szkoleniowe, dlatego niezwykle ważne jest sprawdzenie poziomu nauczania i opinii na temat firmy prowadzącej kursy. Należy pamiętać, że w Polsce wszystkie kursy w tym zakresie nie dają tytułu zawodowego ani wykształcenia na poziomie wyższym. Poza granicami Polski wygląda to inaczej i w wyżej wymienionych profesjach, można uzyskać nawet wyższe wykształcenie lub napisać pracę doktorską. MRA jest firmą brytyjską i prowadzi szkolenia w wielu krajach, stosując się indywidualnie do norm każdego terytorium prawnego.

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *