WARSZTATY REFLEKSOLOGICZNE W RZESZOWIE

W dniach 9-10 kwietnia 2022 roku odbyły się warsztaty refleksologiczne w Dylągówce pod Rzeszowem, które przeprowadziły dwie nowo mianowane nauczycielki refleksologii: Justyna Miśków i Katarzyna Jarząb. Program kursu obejmował: refleksologiczną mapę stopy którą na podstawie badań własnych sporządził Frederick Rossakovsky-Lloyd (założyciel MRA), głębokie rozluźnienie stopy, pracę na refleksach poszczególnych układów ciała człowieka i sporządzanie planu sesji refleksologicznej.

Ponieważ warsztaty przeprowadzane przez Nauczycieli Modern Reflexology Academy cieszą się wielkim powodzeniem, dziesięć zaplanowanych na szkolenie miejsc, natychmiast się wyprzedało. Kursantów przyciągnął niezwykle ciekawy program zajęć i przede wszystkim uaktualnienia na mapie stóp, dzięki którym sesje refleksologiczne mogły stać się o wiele bardziej skuteczne, przyspieszając powrót do zdrowia, dzięki niemal natychmiastowemu osiąganiu równowagi w organizmie, po sesji.
Każdy nauczyciel MRA przekazuje ściśle określoną wiedzę, kierując się standardami MRA i etyką zawodową, tak aby każdy kursant wyniósł jak najwięcej ze szkolenia. Poziom szkoleń jest taki sam, niezależnie od tego, kto przeprowadza kurs. Każdy etap kursu jest sprawdzany pod względem merytorycznym a nad całością czuwa założyciel szkoły, który jest obecny wirtualnie oraz przeprowadza egzaminy pisemne, sprawdzając wiedzę kursantów.

Powyższe zdania mogą brzmieć bardzo poważnie, bo pracownicy MRA traktują swoje obowiązki serio. Poziom szkoleń jest niezwykle ważny, ponieważ każdy bez wyjątku, po ukończeniu szkolenia powinien przeprowadzić z pozytywnym skutkiem, profesjonalną sesję refleksologiczną. To wszystko nie ma jednak nic wspólnego z nudą, stresem lub grobową atmosferą. Dyrektor szkoły – Frederick Rossakovsky-Lloyd, znany jest z unikalnego poczucia humoru i żartów, które wplata między swoje słowa podczas szkoleń. Wszyscy nominowani przez niego nauczyciele charakteryzują się podobnymi cechami charakteru. Dlatego szkolenia odbywają się zawsze w pełnej śmiechu, przyjaznej atmosferze.

Warsztaty MRA, tak jak reszta kursów Akademii, zostały oznaczone kolorami. Warsztaty Białe są przeznaczone dla osób, pragnących rozpocząć swoją przygodę z refleksologią lub usystematyzować i dostosować wiedzę do nowych odkryć w zakresie tej nauki. Nauczyciele MRA są przygotowywani zarówno merytorycznie, jak i praktycznie do przeprowadzania szkoleń i nauczania osób zarówno początkujących, jak i posiadających nawyki z innych szkół i szkoleń.
Najważniejsze w pracy refleksologa MRA jest zrozumienie refleksologicznej mapy stóp. Wielu amatorów korzysta z map dostępnych w Internecie, które niewiele z refleksologią mają wspólnego. Po drugie każdy, kto pragnie pracować jako specjalista MRA powinien poznać metody właściwego poruszania się po stopie. Niewłaściwy nacisk, lub chaotyczne bieganie po stopach klienta mogą doprowadzić do dalszego rozregulowania organizmu. A tego nikt z nas nie chce.

Szkolenia MRA są bardzo intensywne, a program jest opracowywany i krytycznie oceniany przez kilka osób. Dodatkową zaletą szkoleń jest fakt, że każde zajęcia są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i możliwości kursantów. Osoby bez doświadczenia w grupach bardziej zaawansowanych otrzymują bezpłatne pakiety wprowadzające, które wyrównują poziom. Nikt podczas szkoleń nie jest pozostawiony samemu sobie. Prowadzący aktywnie biorą udział w zajęciach i bezustannie sprawdzają, czy osoby uczące się przeprowadzają próbne sesje poprawnie.

W MRA tworzymy rodzinę oraz siatkę wsparcia. Już ponad sto osób wykonuje skuteczne, nowoczesne sesje refleksologiczne w oparciu o nowe badania Rossakovsky’ego. Z informacji zwrotnej, płynącej od klientów wiemy, że czują znaczną różnicę już po pierwszym spotkaniu.

Kurs w Dylągówce okazał się wielkim sukcesem. Uczestnicy poznali anatomiczną budowę stopy oraz jej refleksologiczną mapę, dowiedzieli się jak odpowiednim naciskiem na poszczególne receptory, można doprowadzić ludzkie ciało do równowagi, a zdobytą wiedzę potwierdzili pomyślnie zdanym egzaminem.

Katarzyna Jarząb – wykład praktyczny
https://youtu.be/YgXMhOAy_zE
Justyna Miśków – wykład teoretyczny
Egzamin końcowy
Rozdanie dyplomów
Nowi refleksolodzy MRA

Kolejne warsztaty na poziomie białym odbędą się już w maju, w Kielcach, natomiast na poziom pomarańczowy i zaawansowane warsztaty refleksologiczne z Frederickiem, zapraszamy w lipcu i w sierpniu 2022.
Kontak poprzez email, FB lub MSG. Serdecznie zapraszamy.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!