Refleksologiczne warsztaty dla dzieci

Głównym celem MRA jest propagowanie zdrowego trybu życia i metod umożliwiających osiąganie wewnętrznej równowagi, w jak najkrótszym czasie. Dlatego właśnie autoryzowani członkowie Akademii prowadzą różnego rodzaju kursy, szkolenia i warsztaty oraz sympozja i wykłady w różnych szkołach i uczelniach. Dzięki temu zainteresowanie refleksologią ciągle wzrasta, a jakość życia ulega poprawie.
Nie ma nic bardziej istotnego niż zdrowie, dlatego właściwe nawyki powinny być zaszczepiane od najmłodszych lat. Dzieci w przedszkolu uczą się jak nawiązywać kontakty, współpracować lub żyć w społeczeństwie, przestrzegając zasad. Przedszkole uczy też odpowiedzialności, ale niewiele czasu poświęca na propagowanie zdrowego trybu życia. Dlatego też Modern Reflexology Academy postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom i stworzyło program specjalnie dla dzieci.

Najmłodsi studenci wysłuchali wykładu o refleksologii, a później na warsztatach opracowanych specjalnie dla nich, poprzez zabawę uczyli się jak pomóc sobie samym i najbliższym, osiągać harmonię w ciele, w jak najkrótszym czasie.

Dzieci były zafascynowane warsztatami, ponieważ nigdy wcześniej nie uczestniczyły w takich zajęciach. Wzajemny dotyk oraz świadomość, że pomagają drugiej osobie pozostać zdrową, spowodował wyciszenie i wiele radości. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, odnajdywały punkty na stopie, kierując się wskazówkami z mapy stworzonej przez Fredericka Rossakovsky’ego-Lloyda.

Warsztaty przeprowadziła autoryzowana nauczycielka MRA – Katarzyna Jarząb, wykorzystując wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Specjalnie na tę okazję, do programu ułożonego wspólnie z założycielem szkoły, dobrała piosenki, dzięki którym dzieci zapamiętały kolejność w jakiej należy wykonać podstawową sesję refleksologiczną. Dzięki temu, najmłodsi kursanci nie zapomną tej wyjątkowej lekcji.

Po zajęciach, każdy uczestnik szkolenia przeszedł „drogę chwały”, stąpając po refleksologicznych mapach, różnej wielkości, otrzymując na mecie dyplom ukończenia szkolenia dla dzieci. Wszystkim sprawiło to wiele radości i spowodowało, że dzieci zapragnęły pomagać innym dochodzić do równowagi.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!