Klasyczne warsztaty refleksologiczne w Warszawie. 1-3 lipca 2022.

Tegoroczny maraton warsztatów refleksologicznych, rozpoczęły trzydniowe warsztaty, obejmujące zakresem refleksologię stóp: od wiedzy podstawowej, do poziomu średniozaawansowanego. Program składał się z serii wykładów i ćwiczeń praktycznych, prowadzonych od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Zajęcia przerywane były krótkimi przerwami, ćwiczeniami rozluźniającymi mięśnie i medytacjami, aby zminimalizować zmęczenie. Pierwsze wykłady obejmujące: szczegółową anatomię ludzkiej stopy oraz podstawy anatomii i fizjologii człowieka, miały na celu wyrównanie poziomu. Następnie kursanci, krok po kroku poznawali refleksologiczną mapę stopy, rysując odbicia każdego układu ciała człowieka na stopach.

Program klasycznych warsztatów ułożony jest tak, aby doszło do wyrównania wiedzy, z zakresu anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Większość szkół nie oferuje bowiem takiej wiedzy i bardzo często dochodzi do licznych nieporozumień, które uniemożliwiają ułożenie stosownego planu działania lub rozpoznania pożądanych refleksów. Następnie każdy kursant, wielokrotnie „przechodzi” przez stopę, aby mieć pewność, że odnajduje refleksy w sposób prawidłowy. Wszystko to odbywa się pod nadzorem prowadzącego zajęcia, co eliminuje ewentualne błędy.

Zajęcia w MRA mają trzy, równoważne priorytety. Są nimi: przekazywanie wiedzy w sposób zrozumiały i upewnienie się, że wszyscy ją przyswoili; traktowanie wszystkich z szacunkiem i stwarzanie rodzinnej atmosfery oraz dbanie o ciągły rozwój i dokształcanie. Refleksologia bowiem, jak każda inna nauka, podlega zmianom, które powstają na skutek odrzucania metod, których wyniki nie przynoszą oczekiwanego rezultatu i zastępowania ich nowymi. MRA uczy, aby nie trzymać się kurczowo niczego i być elastycznym, dzięki czemu dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klienta będzie możliwe.

Wszyscy kursanci wrócili do domów, z dyplomami i nową wiedzą, którą będą mogli wykorzystać w swojej praktyce. Wielu z nich ma już własne gabinety, inni dopiero je otworzą. Warsztaty klasyczne, dla osób już doświadczonych, dają nowe i świeże spojrzenie na refleksologię stóp. Dzięki temu rozwijają ich umiejętności. Ci, którzy dopiero zaczynają, są w stanie przeprowadzić kompletną i poprawną refleksologiczną sesję, która bez wątpienia uruchamia naturalną właściwość organizmu, jaką jest umiejętność samoleczenia.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!