Zaawansowane warsztaty refleksologiczne. 4-5 lipca 2022.

Zaawansowane warsztaty refleksologiczne, to coś więcej, niż tradycyjna refleksologia. Łączymy tutaj mądrość i odkrycia ludzkości z zakresu medycyny naturalnej, które w zespoleniu zwiększają swoją moc. Poza tradycyjnym chodzeniem po stopie, uczymy jak stosować suche lub mokre okłady, w zależności od rodzaju dolegliwości. Kursanci dowiadują się tutaj o energii, działaniu światła, oddechu i dotyku, wyrównującego balans. Pokazujemy jak chodzić po stopie okrytej kompresem, jak i kiedy używać refleksologicznych narzędzi, wibracji i podczerwieni, w końcu pokazujemy, że zarówno ciało ludzkie, jak i stopa są trójwymiarowe i że refleksy na stopie nie znajdują się tylko na jednej płaszczyźnie, do której można dojść zwykłym dotykiem.

Zaawansowane warsztaty refleksologiczne są przeznaczone dla osób, które pracują w zawodzie refleksologa i mają doświadczenie w pracy. Wymagana jest znajomość anatomii, fizjologii i posiadanie wiedzy z zakresu naturoterapii. To skomplikowane zajęcia, wymagające skupienia i wielu ćwiczeń już poza szkoleniem, adresowane dla entuzjastów refleksologii i pokrewnych nauk.

Zaawansowane warsztaty refleksologiczne trwały przez dwa dni i były prowadzone przez Fredericka Rossakovsky’ego-Lloyda, przy pomocy dwóch asystentek: Elżbiety Bykowskiej i Emilii Furgał. Kursanci uczyli się prawidłowo bandażować stopy, robić ziołowe: mokre i suche okłady, nakładać na stopy: ciepłe i zimne, oraz suche i mokre kompresy, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Wykorzystanie podczerwieni w refleksologii jest niesamowicie pomocne, ponieważ dociera tam, gdzie nie możemy stymulować receptorów manualnie. Rozgrzewanie ukrytych refleksów pomaga znacznie szybciej doprowadzić do równowagi w ciele, szczególnie jeśli dotyczy to zaburzeń autoimmunologicznych. Tak samo, wprowadzenie odpowiednich obszarów stopy w wibracje, rozluźnia te rejony, do których nie można dotrzeć w inny sposób.

Autorski program szkolenia Rossakovsky’ego obejmował również użycie naturalnych i łatwo dostępnych produktów, przywracających homeostazę. Kursanci wykorzystywali sok z kapusty, skrobię z ziemniaków, ocet jabłkowy, sól, gorczycę i łatwo dostępne zioła, do produkowania prostych i skutecznych remediów przeciwko stanom zapalnym, bólowi i zwyrodnieniom.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!