Refleksologia ręki i dłoni. 12-13 lipca 2022.

W związku z ogromnym zainteresowaniem refleksologicznej pracy na dłoniach, przedramionach i ramionach, którą opracował i opisał Frederick Rossakovsky – Lloyd, powstało dwudniowe szkolenie przeznaczone dla aktywnych zawodowo refleksologów. Oprócz tradycyjnej refleksologii dłoni, do programu kursu dodano receptory na ramionach i przedramionach, których łączna stymulacja zwielokrotnia skuteczność refleksologicznych sesji.

Refleksologia dłoni może być uzupełnieniem lub dodatkiem podczas klasycznej sesji stymulującej stopy, jak również samodzielnym masażem wspomagającym organizm w dążeniu do harmonii. Dłonie są połączone najsilniej z górną częścią ciała, dlatego też są często stosowane przy zaburzeniach krążenia, przy infekcjach lub bólach karku lub górnej części pleców. Refleksologia łączna rąk i dłoni jest stosowana najczęściej dla złagodzenia bólu, w stanach nerwicowych, depresji, chorobach układu nerwowego i w zaburzeniach snu. Tego rodzaju sesje są bezbolesne, dlatego często sięgają po nie osoby, których klientami są dzieci i młodzież oraz osoby starsze lub schorowane.

Na warsztaty zabrakło miejsc, następnego dnia po ich ogłoszeniu, dlatego też organizatorzy załatwili dodatkowe łóżka, prosząc wszystkich o skupienie podczas zajęć. Mimo tego atmosfera była luźna, przerywana żartami i salwami śmiechu. Zmęczenie zaś łagodzono pobudzaniem odpowiednich refleksów i głębokim oddychaniem.

To był cudowny czas. W ciągu dwóch dni nawiązało się wiele nowych, wspaniałych znajomości, powstało wiele nowych pomysłów i planów. Wszyscy wrócili do domów z ogromną dawką pozytywnej energii i wiedzy, którą będą wykorzystywać w swoich gabinetach.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!