Refleksologia ucha. 14-15 lipca 2022.

Refleksologia ucha jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej precyzyjnych rodzajów masażu uciskowego. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim uszy ludzkie bardzo się od siebie różnią, mają różny kształt i wielkość, dodatkowo na przestrzeni wieków powstało mnóstwo teorii i map, które znacznie się od siebie różnią. Odbicie refleksologiczne ludzkiego ciała na uchu przypomina dziecko, na chwilę przed porodem. Refleksy głowy znajdują się na płatku małżowiny, a całe ciało znajduje się w pozycji embrionalnej i jest odwrócone do góry nogami. Dodatkowo w tej pozycji patrzymy na anatomię z rzutu bocznego, więc na przykład okrężnica poprzeczna, przypomina raczej punkt, niż długą i szeroką linię (jak ma to miejsce na przykład na stopach).

Każdy uczestnik szkolenia, przed warsztatami, otrzymał sześć filmów z wykładami na temat rozmieszczenia refleksów na uszach, jak również receptorów wokółusznych. Dzięki temu podczas dwóch dni trwania warsztatów, czas na praktykę był wykorzystany maksymalnie. Z informacji zwrotnych od kursantów wynikało, że „w końcu ucho zaczęło być zrozumiałe”.

Refleksologia ucha może być sosowana łącznie z innymi częściami ciała, jako dodatkowa stymulacja refleksów. Często też jest łączona z refleksologią twarzy, ponieważ jej działanie rozluźniające i łagodzące napięcie, jest niezwykle potężne. Osoby doświadczone w tym rodzaju refleksologii mogą stosować dodatkowe narzędzia, jak również preparaty ziołowe, w postaci niewielkich plastrów, nakładanych na odpowiednie części małżowiny usznej. Możliwości jest wiele.
MRA poleca skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów, które ukończyły zaawansowane kursy i warsztaty w tym zakresie.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!