Niezwykłe warsztaty w Chańczy.

Upalny sierpień w MRA, rozpoczął się warsztatami refleksologicznymi na poziomie fioletowym, które odbyły się w przepięknej Chańczy, nad spokojnym zalewem, otoczonym nienaruszonymi cywilizacją łąkami i lasami. Wykłady swym zakresem obejmowały: zaawansowane techniki relaksacyjne stosowane w akupresurze i refleksologii, mapy refleksologiczne poszczególnych części ciała, przekazywanie energii, medytacje uzdrawiające, kontrolowanie emocji, organizację szkoleń i wykładów, zarządzanie stresem i budowanie planów wykładów.

Należy pamiętać, że refleksologia jest ciągle rozwijającą się nauką, której zarówno mapy, jak i metody są bezustannie aktualizowane. Dzieje się tak od niepamiętnych czasów w każdej dziedzinie i nie powinno się tego powstrzymywać. Walka z rozwojem i ze zmianami, również stara jak świat, jest niekorzystna i wpływa destruktywnie na rozwój. Na szczęście kreatywności ludzkiej i otwartego umysłu zatrzymać nie sposób. Sierpniowe warsztaty fioletowe, częściowo odbywały się na łonie natury, gdzie poranną porą wszyscy medytowali, koncentrując się na czystym powietrzu wpływającym i wypływającym przez czubek ich nozdrzy. Były to zarówno medytacje uziemiające, jak i buddyjskie, pochodzące z Diamentowej Drogi buddyzmu tybetańskiego. Akademia prowadzi kursy Mindfulness i wiele z tych medytacji, jak i technik oddechowych będzie przekazana kursantom przyszłych warsztatów online, które rozpoczną się jesienią.

Zaawansowane, refleksologiczne techniki relaksacyjne powstały na bazie wieloletniej pracy Fredericka Rossakovsky’ego-Lloyda. Ich kolejność została opracowana dla najczęściej występujących zaburzeń równowagi w organiźmie i przekazana w postaci planów sesji refleksologicznych. Są to holistyczne plany, obejmujące pracę na całym ciele. Wieloletnie obserwacje dowodzą, że połączenie pracy na receptorach i zakończeniach energetycznych na stopach, dłoniach i twarzy, przynoszą najszybsze rezultaty. Niewiarygodnie skuteczna jest również praca na analogicznych refleksach jednocześnie.

Warsztaty MRA to nie tylko nauka. Celem Fredericka jest stworzenie wspierającej się rodziny terapeutów, których celem będzie naprawa tego, co popsute w świecie. Dlatego cechą wspólną członków Akademii Nowoczesnej Refleksologii jest radość życia i chęć niesienia pomocy. Wszyscy też lubią się bawić. Po każdych zajęciach kursanci szaleją i zarażają radością życia i mych. Tak było i tym razem. Podczas czterodniowego szkolenia, każdego wieczoru odbywały się w Chańczy: tańce, ogniska i biesiady. Odbył się też recital Katarzyny Jarząb, która oczarowała wszystkich swoim głosem.

Zapraszamy na nasze szkolenia.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!