Warsztaty refleksologiczne we Wrocławiu

W ostatni wrześniowy weekend, odbyły się warsztaty refleksologiczne MRA, na poziomie białym. Program warsztatów obejmował: anatomię stopy, dokładną mapę refleksologiczną stopy, opisującą wszystkie układy w ciele człowieka i punkty refleksologiczne na stopie, związane energetycznie z poszczególnymi organami. Wyjaśniono też „protokół wspomagania organizmu w powrocie do równowagi”, który polega na opracowaniu odpowiedniej kolejności pracy na obszarach refleksologicznych, aby optymalnie przyspieszyć powrót osób potrzebujących pomocy, do zdrowia.
Warsztaty przeprowadziła Katarzyna Jarząb, nauczycielka refleksologii MRA, której zapał i determinacja nie mają sobie równych. Katarzyna pracowała przez kilka lat wcześniej, jako refleksolożka stosując metody innych szkół, jednak gdy poznała metody MRA, rozwinęła skrzydła, przyciągając do gabinetu klientów z całej Polski. Następnie po skończeniu wszystkich niezbędnych szkoleń i warsztatów w MRA, została mianowana nauczycielką i tutaj pokazała, co potrafi, przekazując miłość do refleksologii coraz to większej ilości kursantów.

W kursie uczestniczyły osoby, które wykonują zawód refleksologa, dlatego wszyscy znali podstawy anatomii, fizjologii i budowy stopy. Nowością była refleksologiczna mapa stóp, która jest jedną z najdokładniejszych istniejących map w tej dziedzinie. Tworząc ją, Frederick Rossakovsky-Lloyd, kierował się najbardziej współczesną wiedzą z zakresu anatomii ciała człowieka, ponieważ stopy zawierają obszary refleksologiczne ściśle dopasowane do budowy ciała.

Dla wielu refleksologów, nowością były również sesje energetyczne i przeciwbólowe, metody opatentowane przez Rossakovsky’ego. Z informacji zwrotnej, płynącej od setek refleksologów, stosujących te metody w Europie wynika, że są „niezwykłe” i że „przynoszą natychmiastową, widoczną ulgę” u osób cierpiących z powodu bólu, niezależnie od jego przyczyny.

Cała wiedza przekazana na warsztatach była przekazana zgodnie z obowiązującymi standardami MRA, które opracował założyciel Akademii – Frederick R-L. W ciągu swojej kilkudziesięcioletniej praktyki odkrył wiele metod, które można nazwać nowatorskimi. Ogromną różnicą w szkole MRA jest indywidualne podejście do każdego klienta i układanie dopasowanych do potrzeb klientów schematów i planów sesji refleksologicznych. W MRA nie sprawia się zbędnego bólu, choć siła nacisku musi być zdecydowana. W końcu szkolenia opracowane przez Fryderyka są bardzo intensywne, a program obejmuje wiele aspektów i metod niedostępnych w innych szkołach tego typu.

Dwudniowe szkolenie zakończyło się standardowo: egzaminem i rozmową z założycielem szkoły. Wszyscy kursanci odpowiedzieli prawidłowo na dwadzieścia pytań, które zakresem obejmowały wszystkie tematy poruszane na kursie. Na końcu odbyło się oficjalne rozdanie dyplomów. MRA poszerzyło się o kolejnych refleksologów, którzy prawidłowo i skutecznie będą dbali o zachowanie zdrowia na świecie.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!