WARSZTATY REFLEKSOLOGICZNE W KIELCACH

Właśnie zakończyły się ostatnie w tym roku, warsztaty refleksologiczne w Kielcach, na których kolejni adepci poznali metody opracowane przez założyciela szkoły MRA – Fredericka Rossakovsky’ego Lloyda. Przed warsztatami, kursanci otrzymali materiały, z których dowiedzieli się o podstawach refleksologii, budowie stopy i pracy na stopach, a w trakcie dwudniowych warsztatów, ćwiczyli wiedzę w praktyce. Modern Reflexology Academy, kładzie nacisk na wiedzę. Setki studentów, którzy ukończyli szkolenia w tym roku twierdzili, że „tego im właśnie było potrzeba” i że w końcu rozumieją to, co robią. To prawda, bo bezwzględną zasadą MRA jest zadbanie o to, aby wszyscy kursanci, oprócz praktyki, posiadali wystarczającą wiedzę teoretyczną, dzięki której zrozumieją funkcjonowanie ludzkiego ciała. Refleksologia bowiem, tak jak każda inna nauka ma swoje oparcie w zdobywanej przez ludzi wiedzy, dzięki czemu ciągle ewoluuje, stając się każdego kolejnego dnia, lepszą wersją samej siebie.

Szkolenia MRA przebiegają zawsze w przyjaznej atmosferze, a nauczyciele w każdej chwili sprawdzają, prawidłowość wykonywania kolejnych etapów refleksologicznej sesji. W tym, jak zresztą w każdym innym zawodzie, kluczową rolę odgrywają: organizacja i BHP pracy, plan i właściwe metody. Stopy ludzkie składają się bowiem z wielu wrażliwych, podatnych na urazy części i niewłaściwa praca, może zwyczajnie przynieść odwrotny, od zamierzonego skutek. Stopy są podstawą ludzkiego ciała, składają się łącznie z 52 kości, co stanowi jedną czwartą ilości kości w całym ciele! W każdej stopie występują cztery warstwy mięśni, których łączna długość wynosi ponad pięć i pół metra, a łączna długoś występujących w każdej stopie: mięśni, tętnic i żył może dochodzić do półtora kilometra. Ucisk pod odpowiednim kątem, stymuluje refleksy poszczególnych organów, dzięki czemu w organizmie uruchamia się wrodzona i cudowna właściwość, jaką jest powrót do wewnętrznej równowagi. Umiejętności refleksologa, wiedza i świadomość tego, co robi przyspiesza ten proces.

Warsztaty przeprowadziła nominowana nauczycielka refleksologii – Katarzyna Jarząb, a szkolenie nadzorował założyciel szkoły, łącząc się z kursantami on-line z Indii. Przedstawił im główne cele szkoły, zasady BHP, a następnie jako mentor, nadzorował przebieg szkolenia. W drugim dniu, kursanci przystąpili do praktycznego i teoretycznego egzaminu, po którego zaliczeniu dostali certyfikaty ukończenia podstawowego kursu refleksologii. I choć jest to dla nich początek drogi, po takim szkoleniu mogą już pomagać innych powrócić do zdrowia.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!