Warsztaty dla seniorów

9 lutego bieżącego roku, nauczycielka Modern Reflexology Academy, Andżelika Ossowska-Stencel zorganizowała spotkanie z seniorami w Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wygoninie.  Jest to wspaniałe miejsce, w którym około 20-stu seniorów z gminy Stara Kiszewa aktywnie spędza czas. Na spotkaniu, Andżelika opowiedziała między innymi o tym, czym  jest refleksologia oraz jakie są wskazania i przeciwskazania do zabiegów. Zaprezentowano również, jak w skrócie wygląda zabieg na stopach wykonywany przez refleksologa oraz wytłumaczono dlaczego warto taki zabieg przeprowadzać w  skupieniu, bez rozmowy w trakcie sesji. Większość spotkania upłynęła na części warsztatowej, gdzie seniorzy przy pomocy różnych przyrządów uciskali swoje dłonie. Dla starszych osób praca na dłoniach jest znacznie łatwiejsza niż na stopach i można ją wykonywać chociażby w trakcie oglądania serialu. Andżelika mówiła także o tym jak ważne jest dbanie o stopy i w jaki sposób można to robić np. chodząc boso czy dobierając obuwie, które nie uciska naszych stóp. 

Dziękujemy seniorom za aktywny udział w spotkaniu oraz pracownikom DDP Senior+ za pomoc w jego realizacji. Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do zwiększenia świadomości  w społeczeństwie jak wspaniałym narzędziem w przywracaniu zdrowia jest refleksologia oraz że wprowadzenie jej do swojego życia jest naprawdę proste.

Zapewniamy, że to nieostatnie tego typu wydarzenie organizowane przez Modern Reflexology Academy, gdyż naszą misją jest szerzenie wiedzy na temat naturalnych metod uzdrawiania.

Andżelika Ossowska-Stencel jest nauczycielką refleksologii MRA i naucza się w refleksologii terapeutycznej oraz bioenergetycznej. Niedługo odbędzie się jej pierwsze szkolenie z zakresu refleksologii stóp, które poprowadzi na terenie Trójmiasta, wraz z nauczycielką Aleksandrą Kuczko. Już w marcu będzie można zapisywać się na warsztaty, pod nadzorem mentorskim Fredericka Rossakovsky’ego – Lloyda.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!