METODY LECZENIA DOTYKIEM MRA, W KATHMANDU.

Bodnath stupa jest uważana za jedną z najważniejszych buddyjskich świątyń. Energii, która pod nią panuje, nie da się opisać. Trzeba tego doświadczyć, by zrozumieć. Tak samo jest z metodami MRA, które w całości opracował Frederick Rossakovsky-Lloyd, założyciel międzynarodowej Akademii MRA. Polegają one na leczeniu dotykiem lub oddziaływaniem bezdotykowym (dotyk fizyczny: nacisk, stymulacja pulsacyjna, cieplna, świetlna, wibracyjna, prądem elektrycznym, dźwiękiem; oddziaływanie bezdotykowe: bioterapia, szeptanie, medytacje i wizualizacje). Wszystkie powyższe metody można stosować razem lub osobno, a każda z nich wspomaga zdolności organizmu do samouzdrawiania. Metody Rossakovskiego można podzielić na przeciwbólowe, uspokajające i wspomagające leczenie. Pierwsze dwie, dają natychmiastowe rezultaty, ostatnie – wspomagające uzdrawianie, wymagają czasu i systematyczności. Tak jak dieta, z której najlepiej uczynić styl życia, aby zachować wymarzoną sylwetkę.

27 lutego 2023 roku, Frederick pokazał i zastosował metody przeciwbólowe i relaksacyjne, których naucza studentów w różnych miejscach na świecie. Ponieważ pacjentów przybywało z każdą minutą, czas który można było przeznaczyć na pojedynczą osobę, wynosił niecałe 10-minut. Z powodu na ilość osób, chorzy byli wstępnie diagnozowani przez zespół lekarzy medycyny tybetańskiej i z karteczkami, na których była wypisana diagnoza i zalecenia, trafiali do poszczególnych specjalistów. Najczęściej były to osoby w wieku emerytalnym, skarżący się na bóle: pleców, kolan lub barków. Kilku młodszych pacjentów mówiło o dolegliwościach układu pokarmowego, a kilku skarżyło się na bóle głowy (najczęściej wynikające ze zbyt wysokiego ciśnienia krwi).

Początkowo na każdego pacjenta przeznaczone było 15-minut, jednak czas, szybko zaczął się skracać. Frederick udzielał pomocy kilku pacjentom jednocześnie, co wymagało dużego skupienia. Na przykład wbijał igły w bolące miejsca lub punkty na meridianach łagodzące lokalne bóle osobom czekającym na terapię, stawiał bańki innym pacjentom i gdy tamte czekały, stosował akupresurę lub refleksologię. Gdy kończył, zdejmował bańki, wyjmował igły i znów, wszystko zaczynało się od początku. Pacjentów przybywało, a w namiocie robiło się coraz tłoczniej.

Inni terapeuci pracowali równie intensywnie. Wspaniali młodzi ludzie, którzy skończyli studia medyczne klasyczne lub medycyny tybetańskiej. W namiocie pracowali też lekarze medycyny klasycznej z Polski, fizjoterapeuci i inni terapeuci, zajmujący się wspomaganiem leczenia chorób narządu ruchu oraz holistyczni naturoterapeuci. Szczególne podziękowania należą się doktorowi Marianowi Majchrzyckiemu oraz Kathmandu Therapy CAMP, którego celem jest terapia osób niepełnosprawnych oraz prowadzenie warsztatów dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Dzięki ich wspaniałej pracy i poświęceniu, wiele osób może prowadzić godne życie. Kathmandu Therapy CAMP od lat współpracuje ze studentami Sowa Rigpa International College – Nepal. Dzięki tej współpracy, wiele osób mogło skorzystać z woluntarnej pracy najwyższej klasy specjalistów i uzyskać cenne porady.

Frederick Rossakovsky-Lloyd stosował między innymi: uciskową stymulację punktów na meridianach, energoterapię, punktową terapię cieplną, refleksologię pleców i kręgosłupa, refleksologię twarzy i głowy, pracę na punktach spustowych, bańki ciśnieniowe i ogniowe, akupunkturę i akupresurę, autorskie metody masażu przeciwbólowego i paliatywnego. Dzięki połączeniu wielu technik, prawie wszyscy pacjenci odczuwali znaczną ulgę, a niektórzy z niedowierzaniem potrząsali ręką lub głową, dziwiąc się, że nic ich nie boli. Osoby z chronicznymi dolegliwościami dostali zalecenia, których stosowanie powinno doprowadzić do znacznej poprawy zdrowia, w ciągu kilku miesięcy.

Wszystkich metod wspomagania leczenia, można nauczyć się w oddziałach MRA, zarówno od Fredericka, jak i od wyszkolonych przez niego nauczycieli. Zalecamy zapoznać się z terminami szkoleń, ponieważ ilość miejsc jest mocno ograniczona i maleje każdego dnia.

Najbliższe warsztaty z Frederickiem Rossakovskim w Polsce:
15-16 kwietnia (Wrocław) – warsztaty refleksologiczne II stopnia (prawie w całości zajęte).
22-23 kwietnia (Wrocław) – leczenie misami tybetańskimi (prawie w całości zajęte).
29-30 kwietnia (Warszawa) – refleksologia twarzy i głowy oraz praca na meridianach (4 wolne miejsca).
27-28 maja (Nowy Jork) – warsztaty refleksologiczne, klasyczne (4 wolne miejsca).
3-4 czerwca (London) – warsztaty refleksologiczne, klasyczne. (3 wolne miejsca).
Szczegóły, w zakładce kursy.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!