Niebieskie warsztaty refleksologiczne w Warszawie

W ostatni weekend marca 2023, odbyły się zaawansowane warsztaty refleksologiczne na poziomie mistrzowskim, z Frederickiem Rossakovskim-Lloyd dla profesjonalnych terapeutów dotykowych, naturopatów oraz nauczycieli i trenerów medycyny naturalnej. Zakres tematyczny warsztatów obejmował strategie wspomagania leczenia chorób przewlekłych, za pomocą tradycyjnych metod pochodzących z TCM, Ajurwedy i medycyny tybetańskiej. Głównym przedmiotem ćwiczeń była praca na meridianach, układanie planów wspomagania leczenia na podstawie pięciu przemian i spojrzenie na choroby przez pryzmat zaburzeń energetycznych.
Medycyna klasyczna stara się uciszyć symptomy lub skupia się wyłącznie na jednostce chorobowej, aby jak najszybciej ją wyeliminować, nie zważając na resztę organizmu. Popularny katar eliminuje się wysuszającymi zatoki i podrażniającymi śluzówkę nosa kroplami, podaje się też pseudoefedrynę, która może prowadzić do wielu problemów, na przykład do zaburzeń rytmu serca. Spowodowane stresem i niewłaściwą dietą problemy z żołądkiem lekarze neutralizują inhibitorami pompy protonowej, na przykład Omeprazolem, którego skutki uboczne mogą nawet zagrażać życiu (wystarczy przeczytać ulotkę, aby zorientować się, że to trucizna).
Medycyna holistyczna odrzuca takie podejście i skupia się przede wszystkim na zapobieganiu, profilaktyce lub całościowym podejściu do problemu, w wypadku wystąpienia dolegliwości. Zamiast leczyć katar lub skutki zakażenia wymyślnymi wirusami – uodparnia organizm. Zamiast zobojętniać zawartość żołądka, delikatnie zakwasza układ pokarmowy, normalizuje mikrobiotę jelitową i uspokaja organizm. Dzięki takim działaniom, ludzie zdrowieją, nie zapadając na kolejne choroby wynikające z toksycznego działania klasycznych środków medycznych.

Warsztaty trwały dwa dni i podzielone były na wiele modułów. Oprócz pracy na meridianach, kursanci zapoznali się z terapią bańkami próżniowymi, masażem linii energetycznych bańką gumową, terapią gorącym woskiem i świecami konchy, przeciwbólowym masażem polegającym na stymulacji skóry głowy oraz z refleksologią wnętrza jamy ustnej: dziąseł i podniebienia.
Wszyscy kursanci, którzy przyjechali na warsztaty są profesjonalnymi terapeutami lub nauczycielami naturoterapii i refleksologii i pracują we własnych zawodach. Ukończyli wszystkie stopnie terapii uciskowej, w tym refleksologii w MRA lub w innych certyfikowanych szkołach. Szkolenie niebieskie jest końcowym etapem edukacji i rozszerza wiedzę oraz umiejętności.

Ćwiczenia były bardzo intensywne, a zajęcia trwały dwa pełne dni. Mimo wszystko wszyscy bardzo dobrze się bawili i pomiędzy trudnymi zadaniami, bez przerwy wybuchały salwy śmiechu. Frederick jest znany z niestandardowego poczucia humoru, łamiącego wszelkie, narzucone przez społeczeństwo zasady dobrego wychowania, a jego studenci przyswajają tę naturalną i nieograniczoną radość życia wraz z wiedzą. Śmiech bowiem oczyszcza, obniża napięcie i rozluźnia wnętrze ciała. Ludzie zdrowi, to ludzi uśmiechnięci.
„Terapeuci powinni być ponad systemami i według mnie, jest dobrze, gdy mają otwarte umysły, które nie osądzają i nie dzielą świata na lepszy i gorszy. Ludzie przychodzą do naturoterapeutów, aby wyzdrowieć, a nie usłyszeć kolejną zjebkę od kogoś, komu wydaje się, że wie lepiej. Więc zamiast puszyć się w Internetach lub bezustannie mówić źle o innych, należy się śmiać, żartować i budować harmonię z tego, co jest dostępne. Bo chory człowiek jest jak zbiór elementów, które należy ułożyć tak, aby funkcjonowały. Nie ma sensu narzekać, że czegoś brakuje. Dobrzy terapeuci, tak jak dobrzy kucharze potrafią zrobić coś „prawie z niczego”. Dlatego należy dążyć do jak największej elastyczności, ucząc się ciągle nowych rzeczy. Róbcie swoje i ignorujcie krytykantów i poważnych, wszechwiedzących ludzi. Po co tracić na nich czas?” – powtarza Frederick, uśmiechając siępod nosem.

W Modern Reflexology Academy, nie ma miejsca przestrzeni na narzekanie, ani na sadzenie laurów. Nikt na laurach nie siada i nie wpada w samouwielbienie. Naszym celem jest rodzinna atmosfera i wzajemna pomoc. Kursanci mogą zadawać nieograniczoną pytań i gdy jest to możliwe, otrzymują na nie odpowiedzi. Wszyscy zwracają się do siebie po imieniu i nie są anonimowi. Oprócz intensywnych szkoleń, treningów, warsztatów i mnóstwa prac domowych, wszyscy się znają i są w stałym kontakcie. Sytuacje losowe są rozwiązywane wspólnie. Brak środków finansowych, choroba i inne wypadki, nie przekreślają nikogo. Problemy członków MRA rozwiązywane są wspólnie, zgodnie z zasadą „gdy wszyscy będziemy się trzymać razem, nikt się nie zgubi”.

Poziom mistrzowski pozwala osiągnąć najwyższe umiejętności terapeutyczne, po którym każdy kursant wyrabia sobie indywidualne metody wspomagania leczenia chorób. Większość absolwentów to profesjonalni masażyści, podolodzy, fizjoterapeuci i inni terapeuci holistyczni, wprowadzający do swoich gabinetów dodatkowe metody leczenia i wspomagania leczenia w postaci: zaawansowanej refleksologii, terapii meridianowej, ajurwedyjskiej, masażu powięziowego, terapii bańkami, podczerwienią, światłem, dźwiękiem, ciepłem i innych metod pochodzących z TMC, Ajurwedy i Medycyny Tybetańskiej. Udając się do rekomendowanych terapeutów, każdy może mieć pewność, że zostanie potraktowany w najlepszy z możliwych sposobów i że metody wspomagające leczenie będą pochodziły z najwyższej półki.

a

LISTA REKOMENDOWANYCH SPECJALISTÓW MRA

Katarzyna JarząbKielce – 533 515 419

Aleksandra KuczkoBojano/Gdynia – 793 712 329

Elżbieta BykowskaToruń / Ciechocinek / Włocławek – 722010170

Katarzyna ByjośPuławy – 609 049 500

Andżelika Ossowska-StencelZamek Kiszewski/Trójmiasto – 660 960 344

Emilia FurgałPabianice/Żytowice – 503 899 380

Katarzyna PyzikNadarzyn – 603282824

Sława PietrzykŚroda Wielkopolska – 691 627 788

Alicja PasztorWarszawa/ Mińsk Mazowiecki/ Kotuń – 602 470 907

Magdalena DyasStary Sącz – 697 468 702

a

Jak przebiega nauka w MRA? Wiele osób zadaje pytanie, czy trzeba zacząć naukę od podstaw. Na to pytanie, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od poziomu wiedzy jednostki. W MRA, pierwszym stopniem jest poziom biały on-line, po skończeniu którego, każdy kursant posiada wiedzę w zakresie: anatomii i fizjologii człowieka, budowy stopy i tego jak funkcjonuje refleksologia. Po pierwszym stopniu, każdy absolwent może przeprowadzić profesjonalną sesję refleksologiczną. Jeśli ktoś posiada taką wiedzę, może zapisać się na wyższy poziom. Pomarańczowy uczy bardzo dokładnego spojrzenia na zdrowie i choroby człowieka, a czerwony jest najwyższym poziomem z zakresu refleksologii stóp. Warsztaty zaś pozwalają zdobyć umiejętności praktyczne.
JEDNO JEST PEWNE. MRA JEST POZA KONKURENCJĄ, PONIEWAŻ KAŻDEGO TRAKTUJEMY INDYWIDUALNIE I DOSTOSOWUJEMY PROGRAM KURSU DO JEGO POTRZEB I MOŻLIWOŚCI.

Najbliższe warsztaty (w celu zapoznania się ze szczegółami, na górze strony kliknij w zakładkę „kursy”):

15-16 KWIETNIA 2023. WROCŁAW. Warsztaty z Frederickiem Rossakovskim.
22-23 KWIETNIA 2023. WROCŁAW. Warsztaty leczenia misami i dźwiękiem (unikat).
29-30 KWIETNIA 2023. WARSZAWA. Refleksologia głowy i meridiany głowy (zaawansowane szkolenie).
20-21 MAJA 2023. KIELCE. Warsztaty refleksologiczne z Katarzyną Jarząb.
27-28 MAJA 2023. TRÓJMIASTO. Warsztaty refleksologiczne z Andżeliką Ossowską – Stencel i Aleksandrą Kuczko.
3-4 CZERWCA 2023. LONDYN. Warsztaty klasyczne z Frederickiem Rossakovskim.
10-11 CZERWCA 2023. WARSZAWA. Warsztaty klasyczne z Frederickiem Rossakovskim.
17-18 CZERWCA 2023. WROCŁAW. Refleksologia dłoni i ramion z Frederickiem Rossakovskim.

Liczba dostępnych miejsc na szkolenia stacjonarne jest bardzo limitowana. Prosimy o kontakt na FB lub poprzez WhattsApp +447596 355841 przed wpłatą zaliczki. Szczegóły dotyczące kursów, zanajdują się w zakłądce „kursy” na górze strony.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!