Warsztaty „Refleksologia i masaże dodatkowe twarzy” w Warszawie.

Kwiecień 2023, zakończyły warsztaty refleksologiczne: „Refleksologia Twarzy i masaże dodatkowe”, prowadzone przez założyciela Akademii MRA i twórcę wielu metod stymulacji refleksologicznych, Fredericka Rossakovskiego-Lloyda. Program szkolenia był bardzo obszerny i obejmował różne metody rozluźnienia twarzy, mające na celu: relaks, odmłodzenie lub usunięcie nadmiaru limfy z całej głowy. Kursanci poznali również refleksologię klasyczną, ajurwedyjskie metody stymulacji punktowej, masaż meridianów oraz powięzi na twarzy. Warsztaty przeznaczone były dla pracujących w zawodzie terapeutów, którzy chcieli rozszerzyć swój warsztaty umiejętności.

Dwudniowe warsztaty poprzedzone były półtoramiesięcznym kursem online, dającym teoretyczne podstawy do ćwiczeń wykonywanych na warsztatach. Kursanci uczyli się jak łączyć różne metody pobudzania receptorów, tak aby na przykład jednocześnie usunąć widoczną opuchliznę z twarzy i jej przyczyny, albo zredukować przebarwienia i powód, dla którego powstają.
„Wszystko, co maluje się na twarzy z czegoś wynika. Skupiając się tylko na zewnętrznym wizerunku usuniecie niedoskonałości na bardzo krótki czas. One wrócą, bo prawdziwa przyczyna tego, czego nie lubimy na naszej twarzy, tkwi poza nią. Dlatego trzeba działać kompleksowo i łączyć metody wygładzające i ujędrniające nasze oblicza ze stymulacją refleksologiczną, prowadzącą do zdrowia” – mówił Frederick.

„Po przekroczeniu pięćdziesięciu lat, zrezygnowałem z wieku i wy też możecie” – przekonywał – „Trzeba jednak dbać o to, aby energia w ciele krążyła harmonijnie. Bez tego nie da się zachować młodego wizerunku. Są różne metody, a ja zawsze wybieram najprostsze i najbardziej skuteczne. Zachowanie młodości wcale nie jest tak skomplikowane, jakby mogło się wydawać”.

Szkolenie przebiegło, tak jak zawsze, w rodzinnej atmosferze. Absolwenci opuścili warszawski oddział MRA z nowymi dyplomami i co najważniejsze, z umiejętnościami, pozwalającymi pracować w zawodzie.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!